Liga I: Astra – Dinamo 2-1! “Câinii” n-au lătrat în Giurgiu! Budescu, gol de SENZAŢIE

Astra Giurgiu şi Dinamo Bucureşti s-au întâlnit duminică seară într-o partidă contând pentru etapa a 11-a a Ligii I la fotbal. Astra a trecut de Dinamo cu 2-1, într-un meci în care “câinii” au încasat cel mai rapid gol din istorie!

Partida a început practic de la 1-0 pentru Astra. Budescu a deschis scorul în secunda 15 cu un şut de la peste 40 de metri!

Fistul jucător al Petrolului l-a văzut ieşit pe Bălgrădean şi într-o fracţiune de secundă a luat decizia de a şuta din prima la poarta dinamovistă!

Execuţia lui Constantin Budescu a fost una pe care rar o piţi vedea pe un stadion de fotbal.

Dinamo a mai primit un gol, iar prima repriză se putea transforma în dezastru pentru “câini”. Echipa lui Flavius Stoican a reuşit un gol în prelungirile primei reprize şi atât…
Astra – Dinamo 2-1